Dom Pomocy Społecznej w Psarskim

zajęcia k-o

przez Admin

Zajęcia kulturalno- oświatowe są formą zajęć przeznaczonych dla wszystkich mieszkańców Domu. Swym zasięgiem obejmują największą liczbę uczestników, oraz największy wymiar czasowy.
Zajęcia odbywają się codziennie o stałej porze oraz dodatkowo organizowane są imprezy kulturalno- rozrywkowe w godzinach popołudniowo- wieczornych na terenie Domu bądź  imprezy wyjazdowe poza jego granicami.

FILMOTERAPIA

    Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych podopiecznych, postanowiliśmy stworzyć im możliwość zapoznania się z ciekawymi propozycjami filmowymi. I tak oto w piątkowe przedpołudnia chętni pensjonariusze mogą obejrzeć zaproponowany film. Jest to bardzo lubiana forma spędzania czasu wolnego i ma ona charakter ściśle rozrywkowy.

GRY  STOLIKOWE

    Zastosowanie w codziennych zajęciach różnego rodzaju gier zespołowych, planszowych tzw. gier stolikowych niesie za sobą wiele zalet. Właściwie dobrane gry mogą przynieść wiele korzyści podopiecznym i dlatego bardzo chętnie wykorzystujemy je w codziennej pracy z pensjonariuszami. Oprócz tego, że gry zapewniają wspaniałą zabawę i urozmaicają czas wolny, są również dobrym sposobem na podtrzymanie kontaktów interpersonalnych i uczą dobrych relacji między współmieszkańcami. Osoby zainteresowane taką formą spędzania czasu wolnego spotykają się dwa razy w tygodniu w dwóch grupach i prowadzą swoją rywalizację w formie dobrej zabawy.

Skip to content